Rubriky
Nezařazené

Maia přivezla další medaile

O víkendu 4.-5. března se konalo GPB U13 v Českém Krumlově. Radotínské barvy na turnaji hájily Kája a Eliška Burešovy a Maia Weberová. Nejúspěšnější nakonec byla poslední jmenovaná, která do turnaje vstupovala jako nasazená ve všech třech disciplínách.

Do mixu Maia společně s Felixem Kyzlíkem z Hamru vstupovala jako 3./4. nasazená. Tomuto nasazení se podařilo dostát, když v prvních dvou kolech soupeřům nepovolili v žádném ze setů víc než 9 bodů. Ve čtvrtfinále už nebyl výsledek tak markantní, ale i přesto stále dominovali. Stopku Maie s Felixem vystavil až v semifinále pár Janda/Czajová, kterým podlehli až po velkém boji 24:22 a 21:17.

Ve dvouhře Maia zahájila turnaj tím, že soupeřce v každém ze setů povolila pouze 3 body. Ve druhém kole měla stále zásadně navrch a ve čtvrtfinále se postavila své přemožitelce z mixu Czajové. I přes ukrutný třísetový boj, opět odešla smutnější.

Avšak nemusela příliš smutnit, protože si spravila chuť ve čtyřhře. Tam se svou spoluhráčkou Anetou Váňovou z Benátek bez ztráty setu postoupily do semifinále, kde narazili na přemožitelku Maii ze singlu a mixu Czajovou, kterou doplnila ve čtyřhře Anna Kábrtová. První set byl opět souboj ze kterého odešly vítězně Maia s Anetou 21:19, druhý set už skončil jednoznačnějším výsledkem 21:9 a Maia tedy oplatila Czajové předchozí porážky a společně se spoluhráčkou postoupily do finále. Ve finále narazily Gerbelovou s dosud neporaženou Maixnerovou a byl z toho jeden z nejvyrovnanějších zápasů celého turnaje. Po napínavém utkání se však po výsledku 21-18, 17-21 a 21-18 radovaly Gerbelová s Maixnerovou.

Eliška s Kájou nastoupily ve dvouhře a společně ve čtyřhře, ani přes veškerou snahu se jim nepodařilo postoupit do druhého kola, kdy navíc ve čtyřhře narazily právě na Maiu s Anetou.

Pro Maiu skončil turnaj úspěchem, kdy si odváží dvě medaile a ve všech disciplínách dostála nebo dokonce předčila své nasazení. Kája s Eliškou stále hlavně v této kategorii sbírají zkušenosti, v tomto ohledu by se určitě dal turnaj považovat za úspěšný. Všem holkám přejeme další úspěchy a hodně chuti do tréninku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *