Rubriky
Nezařazené

Začala republiková Mistrovstí jednotlivců

V Brně v X Areně se ke svému Mistrovství republiky sjeli hráči kategorie U13. Náš oddíl reprezentovalo trio děvčat –Maia Weberová, Karolína Burešová, Eliška Burešová.

Zatímco Maia jela do Brna už jako ostřílená hráčka a jedna ze spolufavoritek na medaile, dvojčata Burešovi měla těžký křest ohněm – už jen probojovat se mezi nejlepších 26 hráček této věkové kategorie pro ně byl úspěch.

Maia nastoupila do všech disciplín z pozice 3.-4. nasazené hráčky a tak jsme trochu doufali v alespoň dvě medaile. Největší naděje jsme vkládali do dvouhry a mixu, kde se díky nasazení měla vyhnout těm nejlepším. V mixu bohužel nebyla od prvního zápasu ideální konstelace a s Felixem se oba trochu trápili, takže proti silné východočeské dvojici, která nakonec celé Mistrovství vyhrála, ve čtvrtfinále neměli moc co nabídnout a prohráli ve dvou setech.

Ve dvouhře první dvě kola prošla naprosto pohodově , možná až moc lehce. Ve čtvrtfinále na ní čekala nenasazená Sofie Mrázková, teprve 11ti letá teplická naděje. Soupeřka začala v zápase výrazně lépe , Maia mně přišla trochu zaražená a nerozehřátá . Nemohla se až do poloviny setu vůbec chytnout a těžko se vyrovnávala s přesnou hrou soupeřky, která sice nemá žádný nebezpečný úder, nicméně dokázala udržet míč ve hře déle než naše badmintonistka. Zároven ji velice bouřlivě povzbuzovali příznivci i tatínek za kurtem, což Maiu trochu rozhodilo. První set tak poměrně rychle prohrála 21:13, prohrála druhý set už byl lepší , dokonce měla setboly, které však nevyužila a celý zápas tak prohrála.
Takže poslední naděje na medaile zůstala ve čtyřhře. To se nakonec povedlo. Společně se spoluhráčkou z Benátek Anetou Váňovou se holky doslova probojovaly do semifinále. V neděli to bohužel na pozdější Mistryně Republiky už nestačilo. I tak zisk bronzu je pro Maiu první medaile z Mistrovství republiky vůbec. Gratulujeme.

Pro Káju s Eliškou to byl turnaj nadmíru těžký. Karolína si ve dvouhře postup zajistila umístěním do 18.místa, v ostatních disciplínách si vybojovala postup na klasifikačním turnaji v Praze. V mixu se Kája společně s partnerem z Hamru Lukášem Zlínským podařilo v prvním kole porazit dvojici Klapal/Burgetová. Ve druhém nestačili na nasazené českobudějovické hráče.. Ale vyhrané jedno kolo na MČR se počítá.

Ve dvouhře Kája nastoupila proti zkušené hráčce z Kunovic Elen Ondruchové. Badmintonově již daleko více vyzrálá a vyhraná hráčka bohužel Káje nedala ani na chvilku šanci pomyslet alespon na lepší výsledek. V deblu s Eliškou měly první kolo volné a ve druhém bohužel opět narazily na 3.nasazený pár – Maiu s Anetou. Dvojčata se držela statečně , některé body si sami vybojovala ale na víc to zatím nestačilo.

Věřím, že účast na MČR pro obě znamenala velkou výhru. Vždyť ještě před dvěma lety to byly úplné začátečnice. I prohraná utkání mají svuj přínos. Zjistí se , co je potřeba více trénovat, kde má člověk největší nedostatky.

Všem třem hráčkám děkujeme za reprezentaci oddílu. I když třeba nevyhrály, určitě si odvážejí spoustu zážitků a podnětů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *